Gabinet » Aktualności » Nowy zabieg! Nić koreańska

Nowy zabieg! Nić koreańska

Oryginalny lifting z zastosowaniem rozpuszczalnych nici w technologii TDN (trans double nanosphere) – Najbardziej innowacyjny produkt przeciwstarzeniowy roku

Nieinwazyjny zabieg liftingujący ze stymulacją włókien indukcyjnych kolagenu wtapiających się w skórę

Zabieg nicią koreańską wykorzystuje opatentowaną technologię TDN (Transfer Double Nanosphere). Technologia TDN to technologia biologiczna, która może zapewnić przenikanie składników aktywnych, takich jak fibroina i serycyna, kwas hialuronowy, peptydy, PPC i inne  do warstwy skóry bez nakłuć lub zastrzyków. Substancje aktywne są rozkładane na nanocząsteczki i podwójnie kapsułkowane, dzięki czemu są chronione przed wpływem poziomu pH skóry oraz temperatury i mogą łatwo przeniknąć do skóry właściwej.

Nici są wykonane z białek kolagenowych – D-glukozaminy, fibroiny oraz serycyny, która jest stosowana przede wszystkim w medycynie do szycia ran i regeneracji tkanek. Ma również naturalną odporność na infekcje i jest stosowana  ze względu na doskonałą biokompatybilność  jako koagulant rany. W przypadku stosowania w kosmetyce stwierdzono, że serycyna poprawia elastyczność skóry i wykazuje działanie  przeciwstarzeniowe, w tym właściwości przeciwzmarszczkowe. Ponadto minimalizuje utratę wody ze skóry.

Jak to działa?

Zasady działania rozpuszczalnej nici

  1. Działanie mechaniczne – po wchłonięciu nici fibroblasty skręcają się i namnażają.
  2. Działanie fizyczne – przezroczysta, podobna do żelu nić powoli rozpuszcza się i podciąga tkanki.
  3. Działanie chemiczne – rozpuszczone białko wchłania się (podobnie do aminokwasów w skórze).

Zabieg rozpoczyna się od przygotowania skóry, podczas którego na skórę nakłada się piankę złuszczającą i mieszankę serum zawierającą kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy w postaci kapsułkowanej w nanowymiarach. Kapsułki wykonane w technologii TDN pozwalają na stabilne wchłanianie kwasów. Tak przygotowana skóra znacznie skuteczniej wchłania dodatkowe składniki aktywne zabiegu, a także włókna, które wtapiają się w skórę.

Podczas zabiegu pracujemy z nićmi , które rozpuszczają się w specjalnie do tego celu zaprojektowanym serum. Serum jest bogate w kojące składniki aktywne (niacynamid, adenozyna, fibroina, chitosan ), dzięki czemu działa uspokajająco na skórę wstępnie poddaną działaniu złuszczania. Jego składniki przeciwutleniające i pielęgnacyjne poprawiają kondycję skóry na poziomie komórkowym.

Kiedy włókno jest rozłożone na nano-cząsteczki i zmienia się w żel, może być łatwo wchłonięte przez skórę

Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu, którego roślinne składniki kojące skórę wspierają krążenie i pomagają skórze wchłonąć i wzmocnić działanie nici. Główne składniki: hialuronian sodu, peptyd heksa acetylu-8, alantoina

Następnie nakładany  jest silnie ujędrniający żel, który wzmacnia napięcie skóry i podkreśla kontur twarzy. Główne składniki to: tripeptyd miedzi-1, alantoina, wyciąg z lukrecji, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, wyciąg z zielonej herbaty.

Zabieg kończymy aplikacją intensywnie napinającej i odżywiającej ampułki, która zawiera kompleks peptydów minimalizujących zmarszczki, oraz  9 naturalnych wyciągów roślinnych i 4 naturalne olejki.

Aplikacja jest prosta, należy przestrzegać zalecanej procedury, składniki aktywne są nakładane na skórę w kilku etapach z rzędu. Czas trwania zabiegu: 80 minut.

Zabieg ma na celu pobudzenie własnej produkcji kolagenu w skórze. Kolagen odpowiada za elastyczność i jędrność naszej skóry, wraz z elastyną jest niezbędnym elementem zdrowej skóry. Dopóki jesteśmy młodzi, kolagen jest produkowany i magazynowany przez nasz organizm, dlatego młoda skóra jest tak piękna i wolna od zmarszczek.  Proces  stopniowo, rok po roku, staje się coraz wolniejszy, więc skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność. Niestety, szkodliwe zewnętrzne czynniki środowiskowe – np. promieniowanie UV, niezdrowy tryb życia, zła dieta, palenie tytoniu, stres tylko pogarszają sytuację i działają na naszą niekorzyść. W zależności od tego, w jakim stopniu czynniki te wpływają na nas w szybszym lub wolniejszym tempie, ale w każdym razie stan naszej skóry ulegnie pogorszeniu. Składniki o działaniu przeciwutleniającym pomagają chronić komórki, aby mogły normalnie funkcjonować, młodzieńczo i starzeć się tak wolno, jak to możliwe. Witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy służą temu samemu celowi, odżywiają skórę i pomagają  zdrowo funkcjonować przez długi czas. Ważne jest, aby stymulować produkcję kolagenu, ponieważ po osiągnięciu tego skóra natychmiast staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, a jej powierzchnia staje się gładsza, zdrowsza i bardziej promienna. Im bardziej stymulujemy produkcję kolagenu, tym bardziej spektakularny efekt możemy osiągnąć. Na początku możemy pozbyć się drobniejszych zmarszczek spowodowanych brakiem wody, wtedy głębsze zmarszczki również zaczną się spłycać , dzięki czemu cały wygląd twarzy będzie  znacznie bardziej zrelaksowany, młodszy.

Istnieje wiele technik odmładzania twarzy z różnymi poziomami korygowania zmian związanych z wiekiem. Radykalna korekta zagadnień estetycznych możliwa jest za pomocą chirurgii plastycznej lub liftingu nićmi PDO. Ale teraz inwazyjne procedury mają odpowiedniego konkurenta – lifting oparty na topieniu (rozpuszczaniu) nici.

Podsumowanie:

Nici zostały opracowane w Korei Południowej przez specjalistów MR Innovation Co. Podstawą unikalnego systemu jest technologia TDN (Transfer Double Nanosphere), która pozwala na dostarczanie do skóry różnych składników aktywnych: kwasu hialuronowego, peptydów, aminokwasów, przeciwutleniaczy i innych cennych składników.

W rzeczywistości to nowa generacja liftingujących nici PDO. Działa nie mniej skutecznie, ale schemat wstrzykiwania nici w skórę jest zupełnie inny,

bezigłowy roztwór TDN przenika do warstw skóry poprzez szlak parakomórkowy i wypełnia cały obszar pod skórą. Włókno nici w postaci płynu nakłada się na powierzchnię naskórka. Składniki są zamknięte w nanocząsteczkach transportowych, które przemieszczają się do dolnych warstw skóry niezależnie od warunków zewnętrznych: temperatury, poziomu pH i innych czynników.

Jakiego rezultatu możemy się spodziewać po zabiegu?

  • Zabieg liftingujący, który ujędrnia zwiotczałą skórę
  • Nasze linie będą bardziej wyraźne, wyprofilowane
  • Zwiększa się napięcie skóry
  • Drobniejsze zmarszczki zostaną wygładzone, a głębokość większych zmarszczek będzie się stopniowo zmniejszać
  • Pory kurczą się, skóra staje się gładka, elastyczna, poprawia się koloryt

Zabieg oferuje natychmiastowe, a także długotrwałe efekty liftingu skóry i widocznie redukujące zmarszczki. Ponadto stymuluje naturalną produkcję kolagenu, wykazując zwiększone wyniki w ciągu 3 tygodni po leczeniu.

Przed pojawieniem się technologii TDN należącej do Thesera-L, do transportu białek wykorzystywano zazwyczaj metody inwazyjne, takie jak zastrzyki, igły, dermarolery , które mogą powodować obrzęk, zasinienie oraz podrażnienie skóry.

Dzięki nici koreańskiej pod skórą buduje się poduszka z nawilżającego białka jedwabiu – bez żadnych igieł.

Cena zabiegu 450 zł

Comments are closed.

×

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz poradnik za darmo: Sposoby na pękające piętyWeb Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh